forum o naszych kolanach

Teraz jest 18 kwi 2024, o 05:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: chondromalacja III stopnia a stopień niepełnosprawności
PostNapisane: 26 lut 2013, o 11:47 
Offline

Dołączył(a): 26 lut 2013, o 11:19
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja III stopnia rzepki
Witam! Chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś z chorobą chondromalacji starał się o przyznanie stopnia niepełnośprawności? z bolącymi kolanami męcze sie już kilka lat, ale dopiero w zeszłym roku "normalny" ortopeda po artroskopi stwierdził mi chondromalację III stopnia, miłam już z 90 zabiegów i ćwiczenia i nic nie pomogły. Po artroskopi jestem 3 miesiące, i też nie ma żadnej poprawy, jak i nie jest gorzej. Nie mam możliwości chodzenia bez stabilizatora, jak próbuje chodzić, to czuję jakby kość mi miała ucieć z kolana.
Chciałabym spróbować stanąć na komisję z tego względu, że pracuję w zakładzie pracy chronionej i miałabym chociaż zwrot kosztów za rehabilitację.
Czekam za odpowiedzą - pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chondromalacja III stopnia a stopień niepełnosprawności
PostNapisane: 26 lut 2013, o 12:26 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Z tego, co piszesz rozumiem, że to nie chondro III jest głównym problemem a niestabilność - na samą degenerację chrząstki stabilizator nic by Ci nie pomógł. Chondro III ma wielu ludzi funkcjonujących normalnie, którzy często dowiadują się o stanie swojej chrząstki przy okazji USG kolana. Mówiąc szczerze to nie sądzę, by ktokolwiek przyznał Ci jakiś stopień niepełnosprawności związany tylko i wyłącznie z chondromalacją III...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chondromalacja III stopnia a stopień niepełnosprawności
PostNapisane: 26 lut 2013, o 17:35 
Offline

Dołączył(a): 26 lut 2013, o 11:19
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja III stopnia rzepki
przejrzałam jeszcze mój wypis ze szpitala i dokładne rozpoznanie od lekarza brzmi: "Zespół bocznego podwichnięcia i pochylenia rzepki lewej z jej chondromalacją 3 stopnia. [M-22.2] - konflikt rzepkowo-udowy."
Pisałas, że sama chondromalacja nie jest poważna, a czy ten opis coś zmienia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chondromalacja III stopnia a stopień niepełnosprawności
PostNapisane: 26 lut 2013, o 17:44 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Według mnie to nie jest jeszcze stan do orzeczenia stopnia niepełnosprawności, ale mogę się mylić... Tutaj teoretycznie da się coś jeszcze z tym zrobić, rehabilitować itp., choć sama chondromalacja III to już stan, gdzie o kolanka trzeba mocno dbać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chondromalacja III stopnia a stopień niepełnosprawności
PostNapisane: 27 lut 2013, o 08:34 
Offline

Dołączył(a): 26 lut 2013, o 11:19
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja III stopnia rzepki
Rehabilitacje mam od kilku lat, po artroskopi też już miałam, teraz jestem w trakcie ćwiczeń wzmacniających i jak na razie żadnej poprawy- bez stabilizatora ani rusz. 5 marca mam wizytę u ortopedy i zobaczymy co dalej....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chondromalacja III stopnia a stopień niepełnosprawności
PostNapisane: 27 lut 2013, o 16:18 
Offline

Dołączył(a): 24 lut 2012, o 18:25
Posty: 14
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja IV
Witam .Ja mam chondromalacje IV stopnia i rok temu złożyłam papiery o przyznanie stopnia niepełnosprawnosci i otrzymałam na 1,5 roku stopień co prawda lekki,zakaz pracy ciezkiej.Warto próbować.POZDRAWIAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chondromalacja III stopnia a stopień niepełnosprawności
PostNapisane: 18 mar 2013, o 21:43 
Offline

Dołączył(a): 26 lut 2013, o 11:19
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja III stopnia rzepki
Witam!
Mam nadzieję, że ja również dostanę stopień lekki, w kaźdym bądź razie jest jakaś szansa - Jestem po wizycie u mojego ortopedy, powiedział, że jedno dobre, że lekko przykórcze ustąpiły, ale ogólnie nie jest dobrze, bo kolano dalej się nie zgina, ani nie prostuje i dał teraz na rezonans. Oprócz chondomalacji mam konfkikt rzepkowo - udowy i dodatkowo od jakiegoś czasu bolą mnie biodra i dał mi na RTG, z tego też 'chyba' nie był zadowolony bo tylko skomentował 'o kurdę'. Papiery na komisję złożyłam teraz czekam za terminem. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chondromalacja III stopnia a stopień niepełnosprawności
PostNapisane: 20 mar 2013, o 12:30 
Offline

Dołączył(a): 12 lut 2013, o 12:20
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondro III i IV st.
Co to znaczy "stopień lekki" ?? I do czego uprawnia nadanie takiego stopnia?? Ja mam chondro IV i brak w chrząstce ok. 20x16mm. Planuję wykonać mozaikoplastykę. Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chondromalacja III stopnia a stopień niepełnosprawności
PostNapisane: 31 mar 2013, o 17:00 
Offline

Dołączył(a): 20 sie 2009, o 10:45
Posty: 22
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja obustr., kłopoty z odbudową mm. czworogłowych
Ja mam w jednym kolanie III stopień a w drugim II (wg MRI) a dolegliwości mam prawie identyczne w obu. Tak naprawdę to uważam się za osobę niepełnosprawną, bo chodzę bardzo wolno, jestem w stanie przejść najwyżej kilkadziesiąt metrów, po schodach nie chodzę w ogóle od 1,5 roku co bardzo utrudnia życie, nie kucam, nie klęczę, nie jestem w stanie prowadzić samochodu, ani nosić niczego cięższego.
Do starania się o orzeczenie o niepełnosprawności zniechęca mnie jednak to, że obecnie staram się oświadczenie rehabilitacyjne, ZUS dwukrotnie mi odmówił, teraz mam sprawę w sądzie, która ciągnie się już prawie rok. I trochę nie mam już siły znowu czegoś podobnego przechodzić, tym bardziej, że zawsze bardzo pogarsza się stan moich kolan po tym jak ktoś mi je bada...No, ale może się w końcu zmobilizuję, bo to by się jednak przydało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chondromalacja III stopnia a stopień niepełnosprawności
PostNapisane: 16 kwi 2013, o 11:37 
Offline

Dołączył(a): 26 lut 2013, o 11:19
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja III stopnia rzepki
Witam, wczoraj miałam komisję o przyznanie niepełnosprawności - dosłałam stopień lekki na rok. Zawsze to coś, w końcu od czegoś trzeba zacząć. Lekarz szkoda gadać, chciała mnie wyleczyć samym spojrzeniem, sądził że po artroskopi to powinnam być zdrowa. Trzeba na komisji być twardym i mieć cięty język bo innaczej może być porażka. Facet od wywiadu też zadawał dziwne pytania, np. jak wchodzę do autobusu, itp.
Niektórym się wydaje, że to tylko boli "kolano" - ale jak utrudnia życie :-)
Nie ma co odpuszczać trzeba próbować, pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL