forum o naszych kolanach

Teraz jest 18 kwi 2024, o 18:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Chondromalacja 1 stopnia
PostNapisane: 4 lut 2013, o 17:46 
Offline

Dołączył(a): 4 lut 2013, o 17:27
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Dzień Dobry

Szanowni Państwo otóż stety lub niestety jestem kolejną osobą, którą dopadła chondromalacja..
W związku z tym potrzebowałabym parę informacji od was - osób bardziej obeznanych w tym temacie :)

Parę miesięcy temu przy skłonach, przysiadach zaczęłam odczuwać strzelanie w kolanie, ale nie przejełam się tym zbytnio ponieważ strzelają mi dosłownie wszystkie kości.. W styczniu tego roku pojawił się ból lewego kolana plus problem z chodzeniem, 13 stycznia wykonałam rtg, które nic nie wykazało. Na konsultację do lekarza rodzinnego zgłosiłam się dopiero 27 stycznia ponieważ jako takiego bólu nie odczuwałam lekarka długo nie myśląc powiedziała, że nie jest mi już w stanie pomóc w związku z tym kieruje mnie do ortopedy...
Po powrocie do domu ból się nasilił - od 27 stycznia mam problem z chodzeniem, okropnym bólem i opuchlizną.
28 stycznia wykonałam prywatnie usg kolana, które wykazało :
" Niewielki obrzęk przyczepu rzepkowego ścięgna mięśnia 4 głowego uda. Zaznaczone objawy chondromalacji 1 stopien w stawie udowo rzepkowym " Dalej znajduję się informacja o tym, że nie ma torbieli ani żadnych problemów z troczkami.

Niestety na dzień dzisiejszy mój stan się nie poprawia.. Problem z chodzeniem, okropny ból który staję się nie do zniesienia, opuchlizna i odnoszę wrażenie, że mam problem ze zginaniem kolana.

Troszkę się rozpisałam i chciałabym uzyskać następujące informację :

1. Czy w przypadku 1 stopnia chondromalacji mogą wystąpić aż tak nasilone objawy?
2. Jakie leczenie jest stosowane w przypadku 1 stopnia ? Moja aktualna wiedza opiera się tylko i wyłącznie na tym co wyczytałam stąd moje pytanie..
3. W dniu jutrzejszym czeka mnie wizyta u ortopedy, czego mogę się spodziewać?

Z góry dziękuję za pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja
PostNapisane: 5 lut 2013, o 13:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Cześć Juliet

chondromalacją 1 stopnia możesz się w ogóle nie przejmować, to jest fizjologiczny stan chrząstki. Warto mieć świadomość, że USG daje tylko orientacyjny opis chrząstki i nie "widzi" wszystkich części kolana, w szczególności powierzchni rzepki. Bardzo dużo w tym badaniu zależy od umiejętności osoby, która je wykonuje.
Jednak przy takim wyniku możesz założyć, że chrząstka nie jest problemem.

Twoje problemy mają raczej inną przyczynę, boleć mogą ścięgna, przyczepy mięśni, obrzęknięta błona maziowa, wreszcie możesz mieć problem reumatologiczny.
Wizyta u lekarza i posłuchanie jego jest tutaj najlepszym rozwiązaniem.

Głowa do góry!

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja 1 stopnia
PostNapisane: 5 lut 2013, o 14:26 
Offline

Dołączył(a): 4 lut 2013, o 17:27
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam serdecznie

Dziękuję za odpowiedź :)

Jestem już po wizycie lekarz stwierdził dużą opuchliznę przeczepu rzepkowego oprócz tego mówi, że tragedii nie ma, ale wie jakie to jest upierdliwe i jak bardzo może boleć. Aktualnie podjęliśmy decyzję o zastosowaniu rehabilitacji na kolano pod okiem lekarza, by wzmocnić je i zobaczymy co dalej :) jestem dobrej myśli.

Natomiast jeżeli chodzi o problem reumatologiczny to raczej nie wchodzi to w grę ponieważ niedawno miałam wykonywane wszystkie badania + wizytę u reumatologa, który nic nie stwierdził poza tym, że może mnie wyginać we wszystkie strony :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja 1 stopnia
PostNapisane: 5 lut 2013, o 16:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
No to bardzo się cieszę. Wygląda na to, że jesteś na dobrej drodze do wyleczenia. Choć rehabilitacja na pewno będzie wymagała cierpliwości. Powodzenia! Trzymam kciuki :-)

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja 1 stopnia
PostNapisane: 5 lut 2013, o 17:23 
Offline

Dołączył(a): 4 lut 2013, o 17:27
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Jestem zdania, że jeżeli jest możliwość wyleczenia tego rehabilitacją to jak najbardziej trzeba próbować takie samo zdanie ma mój lekarz co jak najbardziej mi się podoba :).

Zastrzyki i zabiegi chirurgiczne miałam już na inny staw i wiem, że to nic dobrego.. Unikam tego jak ognia :)

Dziękuję serdecznie za pomoc i życzę dużo zdrówka :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL