forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 12:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z Kolanem od chondramalacji po kolano skoczka
PostNapisane: 25 sie 2012, o 11:45 
Offline

Dołączył(a): 25 sie 2012, o 10:10
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Ból kolana pod rzepką. Kolano Skoczka - czekam na wstrzyknięcie czynników wzrostu, problem od ponad 1,5 roku.
Witam,

Mój problem z kolanem zaczął się jakieś 1,5 roku temu. Ból w prawym kolanie nasilał się stopniowo lecz nie był nie do wytrzymania. Z czasem nie pozwalał mi uprawiać żadnego rodzaju aktywności fizycznej przy której obciążane było kolano. Dodam że jestem, a właściwie to byłem osobą aktywną fizycznie.
Jeśli chodzi o leczenie to poszedłem do ortopedy, który stwierdził chondromalację rzepki i zlecił mi 3 zastrzyki kwasu hialurynowego w odstępach tygodniowych. Miało mi to pomóc lecz niestety nie pomogło. Następnie zostałem skierowany na artroskopię, gdzie wycięto mi kawałek błony maziowej którą znaleziono na rzepce. Po operacji myślałem że wszystko będzie już ok i po półrocznej rehabilitacji kolano nadal doskwierało. Ból był już trochę inny jakby lżejszy, ale ciągle nie ustępował. Dostałem kolejne 3 zastrzyki kwasu - bez zmian.
W końcu wybrałem się do Żor do kliniki sportowej, dużo dobrych opinii czytałem o klinice i parę osób mi ją polecało. W Żorach zdiagnozowano że mam tzw. Kolano skoczka czyli problem z więzadłem. Doktor który mnie badał wstrzyknął mi punktowo za pomocą USG Znieczulenie na uszkodzone więzadło i faktycznie przez okres działania znieczulenia kolano mnie nie bolało mogłem robić przysiady i obciążać je. To już było wiadomo co mi jest. Zlecono mi leczenie czynnikami wzrostu - metoda o której czytałem dużo i bardzo obiecująca. Tylko że w Żorach krzykneli mi za nią 2000 zł. Trochę drogo jeśli wziąć pod uwagę że nie jest stu procentowa. Dowiadywałem się u mnie w mieście o tą metodę - szpital jest w trakcie przetargu na sprzęt do odwirowania krwi.

Poszedłem do lekarza u którego się od początku leczyłem i znalazł mi jakaś firmę która odwirowuje krew za 1000zł.

Mam pytanie czy leczenie czynnikami wzrostu da się "spieprzyć" w sensie czy dla przeciętnego ortopedy jest to problem i czy po wydaniu 1000 zł ból może pozostać tylko dlatego że ortopeda mi to zrobił nie jak należy? Czy lepiej wybrać się do Żor zapłacić 2000 + dojazd (mieszkam 300 km od Żor) i mieć pewność bo tamtejsi lekarze robią to codziennie??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z Kolanem od chondramalacji po kolano skoczka
PostNapisane: 25 sie 2012, o 13:13 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2012, o 13:20
Posty: 15
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Witam wszystkich.W styczniu tego roku miałem artroskopie nie pomogła w czerwcu operacja usunięcie części rzepki. jestem w trakcie rehabilitacji ale jak na razie nic mi nie pomaga, boli bez przerwy raz mniej raz mocniej.Najgorsze dla mnie chodzenie po schodach.Jak na razie krótko opisuje co mi dokładnie jest:)
To chociaż u ciebie stwierdzono co jest u mnie nadal boli kolano najgorsze są schody tj wchodzenie i schodzenie, kucanie itd.
Leczę się już prywatnie od 9miesięcy. A lekarz twierdzi, że już wszystko zrobione,tylko dlaczego dalej mne boli, rehabilitacja nie pomogła na tyle bym nie męczył sie co dnia. Na dodatek 2 kolano boli coraz bardziej, a lekarz mówi, że wpierw wyleczymy 1 kolano potem weźmiemy się za 2. Tylko będzie już za późno


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z Kolanem od chondramalacji po kolano skoczka
PostNapisane: 25 sie 2012, o 16:25 
Offline

Dołączył(a): 25 sie 2012, o 10:10
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Ból kolana pod rzepką. Kolano Skoczka - czekam na wstrzyknięcie czynników wzrostu, problem od ponad 1,5 roku.
U mnie z chodzeniem po schodach nie jest tak źle, muszę naprawdę obciążyć kolano. Wiem tyle że nie ma co oszczędzać na zdrowiu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL