forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 19:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: chondromalacja wyrokiem?
PostNapisane: 29 mar 2012, o 18:48 
Offline

Dołączył(a): 18 gru 2011, o 10:24
Posty: 48
Lokalizacja: Leszno
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
ja moge podpowiedziec tylko ze zarowno badanie mri jak i usg ma sens tylko wtedy gdy jest przez dobrego specjaliste zrobione, bo zwykly ortopeda obejrzy i oceni swoim subiektywnym okiem, dlatego warto miec rzetelnie zrobione badanie przez fachowca polecanego przez srodowisko, w Twoim przypadku sportowego dobrego ortopedę prawdopodobnie, bo zrobic usg to jedno ale zrobic je dobrze i opisac to druga sprawa o ktorej wielu zapomina


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chondromalacja wyrokiem?
PostNapisane: 29 mar 2012, o 19:11 
Offline

Dołączył(a): 19 wrz 2010, o 23:39
Posty: 178
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: złamanie i zwichnięcie rzepki
zwapnienie przyczepu troczka przyśrodkowego, chondromalacja II,
boczne ustawienie rzepki
No właśnie, a lekarz sportowy twierdząc, że chondromalacja mnie eliminuje nawet nie spojrzał na samo badanie, przeczytał tylko sam opis :roll: W sumie ortopeda też, ale dodał do tego, że badaniom nie można wierzyć i ich się nie leczy, jak nie ma objawów, to równie dobrze może to być jakaś pomyłka (nie miał czasu NFZ - ale wokół mnie nie ma chyba świetnych ortopedów nawet prywatnie ten metodą prób i błędów wydaje mi się najnormalniejszy mimo wszystko).

Wiem na pewno (od osoby, która robiła mi USG), że mam w jednym fragmencie stosunkowo niewielką nierówność chrząstki, ale to według osoby wykonującej USG jest miejsce złamania (a więc właściwie nic strasznego, no i przy złamaniu sprawa nieunikniona). Jak myślicie, czy to ewentualnie mogło zostać potraktowane za chondromalację przez radiologa opisującego badanie :?:

_________________
"zawsze ma się wybór, a dróg jest wiele"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chondromalacja wyrokiem?
PostNapisane: 29 mar 2012, o 20:04 
Offline

Dołączył(a): 18 gru 2011, o 10:24
Posty: 48
Lokalizacja: Leszno
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
sadze ze mogli to powiązać. Tu chodzi o podejscie tych lekarzy. U mnie też zalecano nie wzmacnianie glowy przysrodkowej przy zapaleniu wiezadla rzepki, twierdzil lekarz ze mam uda ze stali a na mojej nodze mozna nauczać anatomii, przeszedlem sie do fizjoterapeuty i pierwsze co zalecil to wzmacnianie tego miesnia bo odpowiada ze stabilizacje i prawidlowy tor ruchu rzepki. A mowiac o pdoejscie lekarzy chodzi mi o to ze ortopeda inaczej ocenia moj problem od fizjoterapeuty gdyz on powie mi jak sie mam wyleczyc, z kolei fizjoterapeuta podpowie mi co mam robic zeby skakac jakanajwyzej bo ja chce zebami do obręczy doskakiwać, chodzi tu o to jakie funkcje ma spelniac dana struktura i ortopedzi często to ignorują słuchając naszego wywiadu.
Fachowcy są tutaj najważniejsi, bo USG to tak naprawde szary obraz naszego kolana, jeden zna sie lepiej drugi zna podstawy i ocenia wg wiedzy jaką posiada. Poprostu jesli sama czujesz co innego to nie ufałbym i szujał dalej, albo poszukal fizjoterapeuty


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chondromalacja wyrokiem?
PostNapisane: 29 mar 2012, o 21:42 
Offline

Dołączył(a): 19 wrz 2010, o 23:39
Posty: 178
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: złamanie i zwichnięcie rzepki
zwapnienie przyczepu troczka przyśrodkowego, chondromalacja II,
boczne ustawienie rzepki
Tylko właśnie poszukiwać lekarza, który coś mi powie na ten temat skoro ja się czuję zdrowo :?: (ostatnio nawet skakałam z 1,5m i nic)


maverickdawid napisał(a):
albo poszukal fizjoterapeuty

poszukuję w osobnym wątku nawet :lol: mój fizjoterapeuta nie radzi sobie z jedną kwestią, a mianowicie nie wiedzieć czemu jak nie ćwiczę i się nie rozciągam (dłużej niż ok 1,5tyg) spina mi się mięsień (dosłownie, do tego stopnia, że to boli i to czuję), gdy ćwiczę i się po tych ćwiczeniach rozciągnę - tak jak mam przykazane to nic takiego się nie dzieje. Tylko kurde jestem przez to uzależniona od tego rozciągania, wystarczy, że przez kilka dni tylko chodzę i już się spina (nikt nie wie czemu), po za tym kolano jest wrażliwe na chłód, za to nic innego mi nie dolega w zasadzie :D (i mam nadzieję, że tak pozostanie)

_________________
"zawsze ma się wybór, a dróg jest wiele"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chondromalacja wyrokiem?
PostNapisane: 29 mar 2012, o 22:20 
Offline

Dołączył(a): 18 gru 2011, o 10:24
Posty: 48
Lokalizacja: Leszno
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
być może jest jakiś problem na tle biomechanicznym, albo porządnie był jakiś mięsień naderwany i może gdzieś z przyczepami jest problem, wiesz, dobra rehabilitacja tego mięśnia z którym masz problem powinna sporo dać bo go wzmocnisz, rozciąganie ok jest dobre, ale wzmocnienie to kolejny etap, myślę że jakimś planem jak podziałasz to mięsień da radę, albo odwrotnie, któryś mięsień jest za silny, a któryś za słaby i trzeba te braki uzupełnić, a tutaj już rola fizjoterapeuty

a z jakim mięśniem dokładniej masz problem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chondromalacja wyrokiem?
PostNapisane: 29 mar 2012, o 23:00 
Offline

Dołączył(a): 19 wrz 2010, o 23:39
Posty: 178
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: złamanie i zwichnięcie rzepki
zwapnienie przyczepu troczka przyśrodkowego, chondromalacja II,
boczne ustawienie rzepki
maverickdawid napisał(a):
a z jakim mięśniem dokładniej masz problem?


z głową boczną mięśnia czworogłowego. o dziwo lekarz mówi, że bocznego przyparcia nie ma (miałam też z tego powodu robione rtg merchanta) , fizjo też mówi, że wszystko teoretycznie wygląda zdrowo :? a ja nadal jak się nie porozciągam to pojawia się problem, pod tym względem jestem w kropce, bo nie zawsze takie częste rozciąganie jest możliwe (szczególnie nie jest jak generalnie nie uprawiam sportu)

maverickdawid napisał(a):
wiesz, dobra rehabilitacja tego mięśnia z którym masz problem powinna sporo dać bo go wzmocnisz, rozciąganie ok jest dobre, ale wzmocnienie to kolejny etap, myślę że jakimś planem jak podziałasz to mięsień da radę, albo odwrotnie,


cały czas prócz rozciągania, wykonuje również zalecane ćwiczenia - nic to nie daje pod względem spinania, dlatego do tego poszukuje nowego fizjo, może jakiś pomysł będzie nowy.


Najdziwniejsze jest to, że to się samo z siebie spina, natomiast jak się rozciągnie to wszystko jest jak najbardziej w porządku :? ale na bardzo krótko, wystarczy jakiś ponowny wysiłek i jak się nie rozciągnę, znów będzie spięcie

_________________
"zawsze ma się wybór, a dróg jest wiele"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chondromalacja wyrokiem?
PostNapisane: 29 mar 2012, o 23:10 
Offline

Dołączył(a): 18 gru 2011, o 10:24
Posty: 48
Lokalizacja: Leszno
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano skoczka
wylgąda to na nietypowy przypadek i bardziej złożony problem, ja innego wyjścia jak ćwiczenia odpowiednie nie widzę, tutaj może wyjdzie dobry fizjoterapeuta. życzę powodzenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chondromalacja wyrokiem?
PostNapisane: 30 mar 2012, o 20:07 
Offline

Dołączył(a): 19 wrz 2010, o 23:39
Posty: 178
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: złamanie i zwichnięcie rzepki
zwapnienie przyczepu troczka przyśrodkowego, chondromalacja II,
boczne ustawienie rzepki
maverickdawid napisał(a):
życzę powodzenia


nie dziękuję :lol: na razie poszukuję innego fizjo, bo i dotychczasowy lekarz i dotychczasowy fizjo rozkładają ręce na ten problem. Tylko nie chciałabym tego robić metodą prób i błędów bo po pierwsze szkoda pieniędzy, a po drugie mam dosyć służby zdrowia i stawiania się na wizyty :lol:

_________________
"zawsze ma się wybór, a dróg jest wiele"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chondromalacja wyrokiem?
PostNapisane: 1 kwi 2012, o 18:35 
Offline

Dołączył(a): 20 sie 2009, o 10:45
Posty: 22
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja obustr., kłopoty z odbudową mm. czworogłowych
mam dosyć służby zdrowia i stawiania się na wizyty

też tak mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chondromalacja wyrokiem?
PostNapisane: 3 kwi 2012, o 18:42 
Offline

Dołączył(a): 19 wrz 2010, o 23:39
Posty: 178
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: złamanie i zwichnięcie rzepki
zwapnienie przyczepu troczka przyśrodkowego, chondromalacja II,
boczne ustawienie rzepki
heh, chociaż jest nas wielu

ja podjęłam decyzję, że z badaniami trzeba będzie kombinować, a z fizjoterapeutą - jakiegoś do czerwca może załatwię :lol: , a jak źle trafię i znów nie będzie wiedział co, jak, dlaczego, a będzie tylko ściągał ze mnie kasę (nastawiam się na 1-2 wizyty w czasie których pokaże mi ćwiczenia domowe) to po prostu nie szukam już żadnego :lol:

_________________
"zawsze ma się wybór, a dróg jest wiele"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL