forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 kwi 2024, o 20:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Brak chrzastki. Jak postapic?
PostNapisane: 3 kwi 2012, o 11:50 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Może zbyt bezpośrednio, ale Bouli napisał to, co mi też chodzi po głowie ;-)

Adam, jak chcesz sobie pomóc, to sorki, ale musisz w to włożyć dużo własnej pracy - ruch i dieta. Piszesz, że jest b. dużo owoców - owoce to fruktoza a to baaardzo lubi iść w sadełko, zwłaszcza zjedzone na noc. Musisz pójść do dietetyka - obcej osoby, rehabilitant też powinien być obcy. Rodzina będzie Ci za dużo odpuszczać. Poza tym obca osoba pomoże Ci spojrzeć z zewnątrz na Twoje problemy. Nie odpuszczaj sobie, pamiętaj, że jak wylądujesz na wózku to problemy będziesz miał nie tylko Ty, a także Twoja rodzina... Zdaję sobie sprawę, że w pewnym wieku ciężko jest zmienić wszelakie nawyki ruchowo-żywieniowe, ale uwierz mi, że się da. Dzieli nas zaledwie kilka lat różnicy wieku, stałą wagę ok. 92-94kg przy wzroście 186cm utrzymuję od ok. 15 lat, ale podstawą jest ruch i ograniczenie żarcia. Od półtora roku walczę z kolanami, ale za to oram na siłowni.

--
Pozdrawiam,
Paweł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Brak chrzastki. Jak postapic?
PostNapisane: 3 kwi 2012, o 15:06 
Offline

Dołączył(a): 20 mar 2012, o 10:15
Posty: 11
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Uszkodzone oba kolana. Brak chrzastki od wewnetrznej strony.
Miesa nie moge jesc bo mnie wtedy od razu stawy i cale cialo boli. I to okropnie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Brak chrzastki. Jak postapic?
PostNapisane: 3 kwi 2012, o 15:11 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Mięso nie jest konieczne skoro jesz ryby. Pozostaje Ci tylko popracować nad resztą ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL