forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 kwi 2024, o 11:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: kolano
PostNapisane: 5 sty 2012, o 19:56 
Offline

Dołączył(a): 5 sty 2012, o 19:34
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: kolano
WITAM WSZYSTKICH MAM PROBLEM Z KOLANEM MAM PRZED SOBĄ USG KOLANA I TAK PISZE ŻE STAW Z OBECNOŚCIĄ NIEWIELKIEGO WYSIĘKU W ZACHYŁKU NADRZEPKOWYM BEZ OBRZĘKU BŁONY MAZIOWEJ. CHRZĄSTKA NA KŁYKCIACH KOŚCI UDOWEJ Z CECHAMI CHONDROMALACJI 2 STOPNIA CZY KTOŚ MI WYJAŚNI BARDZIEJ CO TO ZNACZY CZY NA PRZYKŁAD ZASTRZYKI COŚ DADZĄ PRAWDOPODOBNIE TEN ZASTRZYK KOSZTUJE 130 ZŁ CZY MAM PEWNOŚĆ ŻE MI POMOGĄ CHODZĘ DO SPECJALISTY REUMATOLOGICZNEJ CO DALEJ CZY JEST NADZIEJA ŻE OBEJDZIE SIĘ BEZ OPERACJI CZY TEN ZASTRZYK COŚ POMOŻE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kolano
PostNapisane: 7 sty 2012, o 14:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Cześć Tomek,

przede wszystkim musisz wiedzieć więcej co to za zastrzyk. Cena to za mało :-). Zastrzyki są różne, jedna grupa to pochodne kwasu hialuronowego wspomagającego funkcjonowanie chrząstki, druga to blokady sterydowe - znacznie poważniejsza broń. Zapewne są też inne.
Przypuszczam, że w Twoim przypadku chodzi o kwas hialuronowy i sporo informacji na ten temat znajdziesz w dziale "Leki, suplementy, diety". Krótka odpowiedź jest: tak, taki zastrzyk może pomóc (gwarancji nie ma). A w zasadzie nie zastrzyk, bo na pewno lekarz zaleci Ci co najmniej 3.

Jeśli chodzi o chondromalację to mamy na ten temat cały dział (przeniosłam do niego Twój post), więc także zachęcam do poczytania. Ogólnie chodzi o uszkodzenia chrząstki. 2 stopień, to jeszcze nie są takie duże.

Generalnie, czytaj informacje na forum, z nich dowiesz się że podstawowym lekarstwem w tego typu przypadkach jest rehabilitacja. Wszystkiego nie damy Ci tu rady powtórzyć :-).
W dziale "Województwo małopolskie" masz namiary na dobrych specjalistów.

Powodzenia!

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL