forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 16:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: po zastrzykach nadal bolą kolana
PostNapisane: 5 gru 2011, o 20:15 
Offline

Dołączył(a): 5 gru 2011, o 19:58
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja rzepki
Witam, mam 17 lat i jestem nieco zrozpaczona. Od końca sierpnia bolą mnie kolana, pod koniec września zdiagnozowano u mnie chondromalację rzepek. Nie uprawiam żadnych sportów, bo mam wadę kręgosłupa, a w zasadzie nie przepadam za żadną formą aktywności... nie mam nadwagi (53 kg przy 164 cm wzrostu), jedynie nieco koślawe kolana. Cały listopad dostawałam zastrzyki z kwasu hialuronowego co tydzień po jednym na jedno kalano, w sumie 4. W zeszłą środę dostałam ostatni, w sobotę zrobiłam kilka niezłych kilometrów i nie odczuwałam żadnego dyskomfortu. Dziś jest poniedziałek, zrobiłam dzisiaj może z kilometr (do szkoły i powrót), a kolana bolą jak dawniej. Zupełnie nie wiem co się dzieje, czy nie powinnam mieć już zdrowych kolan? Jestem wściekła, bo uwielbiam chodzić wszędzie na nogach (jest to w zasadzie jedyna forma aktywności fizycznej, bo innych nie lubię),a czuje się gorzej niż moja własna babcia. W dodatku nadal strzelając co ruch pyk, pyk pyk. Czy to normalne? Ile trwa to leczenie? Może powinnam coś ćwiczyć? Do lekarza póki co nie mam jak pójść, bo w pobliskim centrum pediatrii skończył się kontrakt, a wizyty prywatne są dość drogie i chyba aktualnie nie mogę sobie na to pozwolić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: po zastrzykach nadal bolą kolana
PostNapisane: 6 gru 2011, o 13:08 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
Musisz wybrać się do jakiegoś dobrego lekarza, który dałby Ci skierowanie na USG. Dodatkowo należałoby poszukać dobrego rehabilitanta - wg mnie na 99% masz boczne przyparcie lub lateralizację rzepek (to co piszesz o koślawości nóg tylko by to potwierdzało). Chondromalacja jest tu tylko skutkiem złej mechaniki kończyn i nawet 100 zastrzyków nic to nie pomoże. Należałoby popracować nad całymi dolnymi kończynami (wzmacnienia mięśni, rozciąganie - zwłaszcza pasa biodrowo-piszczelowego), od bioder i pośladków zaczynając... wada kręgosłupa mogła tu jeszcze "dołożyć do pieca"...

Ile trwa rehabilitacja? to zależy - od 2-3 miesięcy w lekkich przypadkach, przez pół roku w cięższych (ja tak miałem) do ... no właśnie, do "usranej śmierci" w sytuacjach b. ciężkich :(

--
Pozdrawiam,
Paweł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: po zastrzykach nadal bolą kolana
PostNapisane: 7 gru 2011, o 16:08 
Offline

Dołączył(a): 14 paź 2011, o 14:29
Posty: 14
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: konflikt rzepkowo udowy
Też uważam to co pisał poprzednik... obstawiam że masz jakiś problem biomechaniczny w postaci deficytów mięśniowych który nie rozwiążą tu żadne zastrzyki a tylko odpowiednia diagnoza oraz rehabilitacja ruchowa.
Piszesz że masz koślawość kolan a to już może być jakiś trop....
Ktoś zarobił na zastrzykach (niewykluczone że lekarz ma jakieś umowy z firmami farmakologicznymi) a tobie nic nie pomogło i jesteś stratna pareset złotych. Porada: dobry lekarz+rehabilitacja (najczęściej prywatnie).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: po zastrzykach nadal bolą kolana
PostNapisane: 8 gru 2011, o 16:59 
Offline

Dołączył(a): 5 gru 2011, o 19:58
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja rzepki
Dzięki wielkie za odpowiedź i wskazówkę, niestety nie bardzo mnie ona pociesza. Cóż wygląda na to, że czeka mnie dluższa przygoda z ortopedią. Każde doświadczenie jest mile widziane. Naprawdę się łudziłam, że już będzie lepiej. Dodatkowo zauważyłam jedną rzecz - jeżeli noszę ciężko torbę/plecak to ból kolan pojawia się natychmiastowo. Plus to co wymienione - zero ruchu => zero mięśni. Poza tym czuję też czasem, że bolą nie tylko kolana, a mięśnie ud.

A co do lekarza - owszem, ma umowę bo u niego zastrzyki były "tańsze", także jestem superstratna.

A basen? Może chociaż pływanie minimalnie mi pomoże?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL