forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 23:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Żona ma problemy z kolanem - proszę o pomoc, jakieś podpowiedzi
PostNapisane: 3 cze 2015, o 11:50 
Offline

Dołączył(a): 3 cze 2015, o 11:09
Posty: 1
Typ użytkownika: Sympatyk
Cześć wszystkim,

moja żona ma problem z kolanem prawym od września 2014.
Kobieta 170cm, 62kg, 27lat.
Napiszę chronologicznie rzeczy związane moim zdaniem z jej przypadkiem.
1) Od stycznia 2014 ćwiczyła wedle programu Ewy Chodakowskiej wszystko było normalnie
2) Na początku września 2014 czuła strzykanie podczas wchodzenia po schodach. Potem ból.
Poszliśmy do ortopedy i wiadomo jak na początku maści i suplementy, opuchlizna była nie za wielka.
3) Koniec września 2014: USG i nic nie wykazało. Zalecenia: Rehabilitacja. Dalszy ból i opuchlizna. Ciągłe stosowanie suplementów: Flexus Booster.
4) Wrzesień 2014 - Listopad 2015: Wykonany MRI, który wykazał boczne przyparcie rzepki, ale niewielkie, chondromelacja II stopnia. Zalecenia: rehabilitacja i do początku grudnia było to wykonywane.,
Niestety ale noga już tak boli, że pojawia się kulawienie i utykanie.
5) Grudzień 2014: zastrzyk z kwasu w kolano: 2 dni bólu, 2 tygodnie poprawy, koniec roku dlaej ból i opuchlizna.
6) Styczeń 2015: brak postępów, więc zmiana lekarza na Carolina Medical Center. Ponowne zlecenie MRI i USG. Wykazało chondromelację III stopnia i fałd chrząstki. Test na Boreliozę: wynik negatywny.
7) Luty 2015: badania krwi i moczu, niby wszystko OK; artroskopia, zniwelowanie fałdu chrząstki. Stwierdzenie lekarza: miękka chrząstka, Rehabilitacja.
8) Marzec 2015 - Maj 2015: rehabilitacja, niby coś sie poprawia, zona chodzi prawie normalnie po prostym, po schodach zawija tyłkiem do tyłu.

Czy to normalna sprawa, że to tyle trwa?
Moim zdaniem to długo trwa i gdzieś komuś powinna zapalić się kontrolka, że to jest za długo.

Co bardzo ważne:
żona czuje "trzymanie" i "ściąganie" czasami dookoła kolana, ale w większości pod kolanem (taki uśmieszek jakby) i mówi, że to takie dziwne uczucie trudne do opisania.

Dodatkowo:
- okolice kwietnia 2013 zona miała grzybicę stóp głównie prawej (między palcami),
- okolice sierpnia 2014 żonę przewiało w pociągu i miała problem z barkiem, ale dostała jakieś leki przeciwzapalne i przeszło,
- maj 2015 - znów pojawiła się grzybica stopy prawej,
- jak żona dostawała leki przeciwzapalne, kolano zawsze było mniej opuchnięte i nie bolało tak jak normalnie.

czy ktoś może mnie naprowadzić co się dzieje z tym kolanem?
I czy to jest normalne?
I czy może na coś jeszcze zwrócić uwagę, zrobić jakieś badania?
Bo ja jestem czasami załamany i nie mam siły...

Z góry dzięki za odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL