forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 14:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pytanie Chondromolacja
PostNapisane: 20 kwi 2011, o 07:48 
Mam stwierdzona chondromolacje 2 stopnia . Mam takie pytania :
Gdy wyprostuje noge nie moge jej podnieśc do góry . Bardzo mnie wtedy boli w kolanie . Podnieśc dopiero moge gdy jest zgieta . Czy to normalne ? co to moze byc ,czy też tak macje . Co dalej powinno sie z tym robić .

Często jest tak że kolano podczas chodzenia zaczyna mnie bardzo boleć z boku kolana po wewnetrznej stronie . Czasami ból jest tak silny że sie nei da ustać na kolanie . Po chwili przechodzi i znow jest normalnie . Co to może byc , czy to może byc boczne przyparcje rzepki .


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pytanie Chondromolacja
PostNapisane: 29 kwi 2011, o 17:35 
Na usg rok temu wyszło mi że mam chondromolacje 2 stopnia .
Zrobiłem sobie rezonans magnetyczny i wyszło cos takeigo

badanie mr stawu kolanowego prawego wykazuje przerosniecie faldu zarzepkowego, przysrodkowego oraz nieco boczne podwichniecie rzepki.
obraz chrzastek stawowych prawidlowy . Pozatym obraz obu lakotek , aparatu wiezadlowego , chrzastki i jamy stawowej , struktur kostnych i miesniowych kolana prawego prawidlowy .



Zna sie ktos na tym . Co to oznacza ?? Do lekarza dopeiro za pare tygodni . Moze ktos cos o tym opisie wyniku rezonansu powiedziec .


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pytanie Chondromolacja
PostNapisane: 22 cze 2011, o 15:02 
Offline

Dołączył(a): 22 cze 2011, o 14:37
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja II rzepki i III kłykcia przyśrodkowego uda
Witam :D jestem tu nowy chociaż już od jakiegoś czasu przeglądam forum. Jestem prawie 5 miesięcy po artroskopii w trakcie której lekarz stwierdził chondro 2 stopień rzepka oraz 3 stopień kłykcia przyśrodkowego kości udowej a także usunął przerośnięty fałd maziowy. Niestety jak na razie mimo że już sporo czasu minęło od zabiegu z kolanem nie jest ok. Chciałbym żeby było chociaż jak przed zabiegiem ale jest gorzej. Może ktoś z forumowiczów zmaga się z podobnym problemem chodzi mi w szczególności o chondro kłykcia przyśrodkowego ponieważ tu najbardziej mnie boli. Może ktoś ma doświadczenia w tym temacie ,jak długo trwała u niego rehabilitacja i dolegliwości bólowe itp.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL