forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 10:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 7-mcy po artroskopii...Proszę o pomoc :(
PostNapisane: 24 paź 2010, o 20:30 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2010, o 19:56
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja
Witam serdecznie!
Mama 25 lat. W marcu tego roku miałam robioną artroskopię kolana lewego. Moje rozpoznanie to Chondromalacja III/IV st. oraz nadmierna lateralizacja rzepki. Miałam robiony shaving uszkodzonej powierzchni stawowej oraz przecięto mi część górną troczków bocznych rzepki. Wszystko było dobrze- nawet na jakiś czas zapomniała o tym,że miałam robioną operację.
dodatkowo przyjęłam jedną serię gęstych zastrzyków Hyalgan.
Jednak od jakiegoś czasu odczuwam dosyć dokuczliwy ból pod kolanem- na początku odzywał się najbardziej przy wchodzeniu a zwłaszcza przy schodzeniu ze schodów (takie tępe ukłucie pod kolanem) a teraz odzywa się nawet przy normalnym chodzeniu. Do tego jak położę rękę na kolanie i zaczynam zginać i prostować to chrupie w nim niesamowicie :(....co mam dalej robić? Już brakuje mi wiary że będzie dobrze...czy znowu czeka mnie operacja i czy to w ogóle coś pomorze ?. Nie chcę nawet myśleć o jakiejś sztucznej protezie-to dla mnie ostateczność....tylko nie wiem czy mogę jeszcze w jakiś sposób odwlec tą ostateczność....:(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 7-mcy po artroskopii...Proszę o pomoc :(
PostNapisane: 1 lis 2010, o 12:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010, o 21:51
Posty: 40
Lokalizacja: Puck nad wodą
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja
Spokojnie bez paniki. Musisz wiedzieć, że stopień który posiadasz jest już bardzo zaawansowanym stadium chondro. Zrób sobie MRI, a z wynikami pójdź do tego lekarza który robił Ci artroskopię albo odwiedź tez innego dla porównania. Dziwne że po Hyalganie nadal coś Ci doskwiera, ale nie zaszkodzi łykać glukozaminy polecam Animal Flex to powinno Ci pomóc gdyż dawka jest tam bardzo duża. Stosuj okłady z lodu na kolano które Cię boli oraz wzmacniaj mięśnie uda. Na ból łyknij od czasu do czasu jakiś NLPZ i posmaruj sobie żelem np Deep Relief. Nie bierz nic sobie do głowy bo to tylko pogarsza sytuację i nie potrzebnie się frustrujesz. Nie zaszkodzi spróbować tego co napisałem.

_________________
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada, ale na tym, że potrafi się podnosić...."
"Wiedzieć, że się wie, co się wie i wiedzieć, że się nie wie, czego się nie wie - oto prawdziwa wiedza..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL