forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 12:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ból?
PostNapisane: 20 paź 2010, o 21:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, o 20:15
Posty: 18
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: nieodgadniony stopień w prawym kolanie od roku i czasem dokuczające kolano lewe
CEL: nie poddać się:]
mam pytanie odnośnie bólu jaki czujecie przy tej chorobie? czy wszyscy stosują jakies środki żeby nie czuć go czy może da się go wytrzymac? ja osobiście czuje ból tylko przy obciążeniach ale to teraz a co będzie za kilka lat hmmm... jak to jest u Was?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ból?
PostNapisane: 23 paź 2010, o 08:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Hej,

ja radzę sobie niemal nie używając środków przeciwbólowych, choć choroba jest u mnie dość zaawansowana. Podobnie jak u Ciebie, ból występuje u mnie głównie po aktywności. Utrzymuje kolana w stanie bezbólowym, lub umiarkowanego bólu po prostu ich nie obciążając - oznacza to jednak na obecnym etapie bardzo uciążliwe ograniczenie aktywności. Na pewno jednak w bardzo zaawansowanych stadiach choroby zwyrodnieniowej ból się nasila i towarzyszy człowiekowi również w czasie odpoczynku.

Twoje pytanie jest bardzo ogólne, jak sama piszesz nie masz jeszcze jednoznacznej diagnozy (zresztą o taką niełatwo), a diagnoza "chondromalacja", oznacza często bardzo różniące się przypadki i często tak naprawdę niewiele mówi. Dlatego trudno na Twoje pytanie odpowiedzieć, a jeszcze trudniej przewidywać, jak będą wyglądały Twoje kolana za 10 lat. A już na pewno nie ma sensu martwić się na zapas :-).

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ból?
PostNapisane: 25 paź 2010, o 20:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, o 20:15
Posty: 18
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: nieodgadniony stopień w prawym kolanie od roku i czasem dokuczające kolano lewe
CEL: nie poddać się:]
teraz zaczynam szukac pracy.. jakeś dwa miechy będę się męczyć i ruszam do wawy do jakiegoś specjalisty który mam nadzieje coś wymyśli zęby kolana mimo wszystko jakoś funkcjonowały , dziękuje za odpowiedź, pocieszyłaś mnie:]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ból?
PostNapisane: 1 lis 2010, o 12:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010, o 21:51
Posty: 40
Lokalizacja: Puck nad wodą
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja
Hmm dolegliwości bólowe, które się pojawiają to normalka. U mnie wygląda to tak że jest takie lekkie pieczenie w kolanie do tego dochodzą takie delikatne ukłucia, ale to kwestia przyzwyczajenia. Ja zrezygnowałem ze środków przeciwbólowych już dawno zresztą z tego co i wiadomo i jest to potwierdzone przez lekarzy, mam bardzo wysoki próg bólu więc sporadycznie coś łykam na ból. Trudno stwierdzić jak będzie to wyglądało za kilka lat ale z drugiej strony co mamy do stracenia. Trzeba próbować wszystkiego i się nie poddawać i nie myśleć o tym co będzie bo mam jakieś dolegliwości kolanowe tylko myśleć sobie że za 10 lat to będziemy mieli zdrowe kolana. Grunt to pozytywne myślenie:)

_________________
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada, ale na tym, że potrafi się podnosić...."
"Wiedzieć, że się wie, co się wie i wiedzieć, że się nie wie, czego się nie wie - oto prawdziwa wiedza..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ból?
PostNapisane: 23 lip 2011, o 20:52 
Offline

Dołączył(a): 2 maja 2011, o 10:46
Posty: 55
Lokalizacja: Polska B
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: RTG- lateralizacja rzepek;
MRI - IIst. chondro;
U mnie pojawia się uczucie napiętych struktur głównie z boku po zewnętrznej stronie kolana tak jakby rzepka zaraz miała wyskoczyć. Pojawia się jakby pieczenie mrówienie pod rzepką w okolicach wiązadła rzepki...... szczerze mówiąc te dolegliwości pojawiły się w trakcie rehabilitacji i za bardzo nie chcą ustąpić :(

Jeśli chodzi o przeskakiwanie i chrupanie w kolanach to mam to raczej sporadycznie. Najczęściej mi strzelają stopy oraz palce u stóp.

Wracając do bólu... jest spory dyskomfort ze spaniem na brzuchu - taka wygodna pozycja dla mnie. Wówczas odzywa mi się kolano i pojawia się ból. Podejrzewam że jest wtedy największe przyparcie rzepki do kości udowej i coś tam wtedy pobolewa - coś się tam pewnie klinuje w stawie....ale są to tylko moje domniemywania


Ostatnio edytowano 26 lip 2011, o 20:52 przez szary wilk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ból?
PostNapisane: 24 lip 2011, o 10:19 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2011, o 21:00
Posty: 158
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Chondro II (II/III?) rzepki, koncowka leczenia chlamydii pneumonae - ta mi dala popalic w kolanach... Lateralizacja i inne biomechaniczne cuda juz wyleczone :-)
U mnie jest czasem pieczenie, czasem kłucie w okolicach ciała hoffy, przy silnych atakach miałem uczycie rozrywania więzadła rzepki. Po ustaniu aktywności, po kilkunastu godzinach pojawia się tępy ból obejmujący całe kolana i promieniujący na uda, dochodzi do tego spięcie mięśni i więzadeł. Środków przeciwbólowych biorę b. mało, na zasadzie jeden ibuprofen na miesiąc. Od tygodnia zacząłem wcierać w kolana Bals-Sulphur zalecony przez rehabilitantkę. Ogólnie rzecz biorąc, od prawie trzech miesięcy wszelakie aktywności wykonuję tak, by nie przekroczyć magicznej granicy bólu...

--
Pozdrawiam,
Paweł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL