forum o naszych kolanach

Teraz jest 17 kwi 2024, o 00:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dziwne objawy, czy macie podobnie? Nie wiem co dalej robić
PostNapisane: 9 paź 2010, o 02:58 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2010, o 03:19
Posty: 43
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Kolano lewe - bóle, stany zapalne zachyłka nadrzepkowego - w trakcie rehabilitacji;
zmniejszony kąt nachylenia kości krzyżowej
Inne informacje: Poznań
Zacznę od przypomnienia że w wyniku próby jazdy na snowboardzie (w styczniu 2010) bez przygotowania doszło u mnie do kontuzji kolana prawego (nie wiadomo co to bylo do tej pory, prawdopodobnie stłuczenie) i po jakimś czasie pojawiły się bóle kolan(obu). Doszło do zaniku mięsni, rzepka zmieniła swój tor ( w prawym kolanie).
Rezonans (robiony ponad pół roku temu) nic nie wykazał. Od końca kwietnia chodzę na rehabilitacji. Widzę że rzepka już w prawym jest ułożona w miarę normalnie (jedynie osadzona jakby niżej niż w lewym), i dzięki temu mogę siedzieć bez bólu przez dosyć długi czas.
Doszłam dzięki rehabilitacji do tego że przez ponad tydzień nie mialam bólów.
Niestety rozchorowałam się (grypa) i pojawiło się dziwne jeżdżenie w kolanach ( ja to tak nazywam).
Nie wiem jak to inaczej określić, bo nie jest to ból typowy. Czasami mam wrażenie jakby mnie całe kolana i łydki bolały, czasami też stawy skokowe, stopy. Wcześniej się to też pojawiało ale nie aż tak często.
Moje pytanie brzmi czy ktoś z was też ma takie bóle i czy to mogą być po prostu bóle przeciążeniowe spowodowane jeszcze zbyt słabymi mięsniami ud?
Teraz w tym tygodniu miałam 2 dni bez bólu (tego jeżdżenia) po tym jak przez tydzień dzien w dzień ćwiczylam (chodze też na siłownię oprócz rehab)

Spotkałam się z tym że piszecie o elektrostymulacji. Ja mam nadal różnice paru cm w obwodzie między lewym a prawym udem ( i jeździ bardziej własnie w prawym).
Czy taka stymulacja moze mi pomóc odbudować miesień? Gdzie mogę szukać takiej formy rehabilitacji?

Jeszcze jedno pytanie. Co mi radzicie dalej robić? Mam ćwiczyć nadal? Póki nie odbuduję mięsnia w prawym udzie? Czy może robić rezonans? A może żądać operacji? Bo w sumie ja nie wiem czy mam chondromalację czy nie, nie wiem jakiego stopnia.
Czytalam gdzies że z chrząstką jest jak z zębem, że jak się nie usunie tej zniszczonej to w końcu trzeba cały staw wymieniać na protezę.
Co myślicie o tym zdaniu?
Pozdrawiam wszystkich dzielnych:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL