forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 22:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowe metody leczenia?
PostNapisane: 22 gru 2016, o 21:01 
Offline

Dołączył(a): 5 gru 2016, o 19:24
Posty: 29
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Znalazłem przez przypadek artykuł w którym podawane są takie metody leczenia chondromalacji:
Przy niedużych ogniskach chondromalacji skuteczną metodą stymulacji wzrostu chrząstki jest wytworzenie mikrozłamań. Przy uszkodzeniach bardziej rozległych do naprawy chrząstki stawowej coraz częściej wykorzystuje się komórki macierzyste tkanki łącznej, wyizolowane z tkanki tłuszczowej pacjenta (chociaż mogą być też pozyskiwane ze szpiku czy krwi), które w miejscu podania przekształcają się w komórki chrząstki – tłumaczy ortopeda.

Gdy zniszczenia chrząstki są głębokie, ale dotyczą pewnego ograniczonego obszaru, najczęściej stosuje się zabiegi rekonstrukcyjne takie jak uzupełnienie ubytku membranami kolagenowymi lub wytworzonymi na bazie kwasu hialuronowego, ewentualnie płynny polimer glukozaminy, który zastyga w miejscu ubytku, dając podłoże do tworzenia własnej chrząstki pacjenta. Rzadziej wykorzystuje się do tego pobrane wcześniej i namnożone w laboratorium chondrocyty, czyli komórki chrząstki.

Czy ktoś może o tym słyszał lub ma więcej informacji? Może ktoś miał któryś z tych zabiegów? Chodzi mi o te podkreślone...
Poniżej link do całego artykułu (który jest bardzo zdawkowy ale zaciekawiły mnie te nowe metody)...
http://m.newsweek.pl/nauka/kolano-slaby-punkt-jak-ustrzec-sie-przed-kontuzjami,artykuly,402128,1.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe metody leczenia?
PostNapisane: 23 gru 2016, o 00:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2011, o 23:57
Posty: 51
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: rekonstrukcja chrząstki
cześć jestem po rekonstrukcji za pomocą komórek macierzystych z wykorzystaniem membrany kolagenowej efekt jest godny polecenia od operacji minęło już 3,5 roku i jedynie teraz od czasu do czasu muszę mieć "poprawione" smarowanie zastrzykami z kwasem hialuronowym jestem bardzo aktywna i nie odczuwam obecnie żadnego bólu pozdrawia i życzę wesołych świąt :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe metody leczenia?
PostNapisane: 23 gru 2016, o 00:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2011, o 23:57
Posty: 51
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: rekonstrukcja chrząstki
https://www.youtube.com/watch?v=useCtdIIwgg przesyłam filmik z moją operacją miłego oglądania


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe metody leczenia?
PostNapisane: 23 gru 2016, o 15:37 
Offline

Dołączył(a): 5 gru 2016, o 19:24
Posty: 29
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
kuternoga0 napisał(a):
cześć jestem po rekonstrukcji za pomocą komórek macierzystych z wykorzystaniem membrany kolagenowej efekt jest godny polecenia od operacji minęło już 3,5 roku i jedynie teraz od czasu do czasu muszę mieć "poprawione" smarowanie zastrzykami z kwasem hialuronowym jestem bardzo aktywna i nie odczuwam obecnie żadnego bólu pozdrawia i życzę wesołych świąt :)


Dziękuję za informacje... Jak często poprawiane masz smarowanie? Również życzę spokojnych, zdrowych wesołych świąt :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe metody leczenia?
PostNapisane: 23 gru 2016, o 23:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2011, o 23:57
Posty: 51
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: rekonstrukcja chrząstki
Smarowanie wg wskazań mam powtarzać co pół roku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL