forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 01:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Chondromalacja rzepki - stopień III
PostNapisane: 3 maja 2016, o 10:42 
Offline

Dołączył(a): 3 maja 2016, o 10:27
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chrząstka pokrywająca tylną powierzchnię rzepki w części bocznej z cechami obrzęku i nieregularnym sygnałem chrząstki stawowej - chondromalacja rzepki - stopień III. Podobne zmiany widoczne w chrząstce pokrywającej kłykieć boczny kości udowej lewej w stawie udowo-rzepkowym.
Witam jestem tu nowy, nie dawno odebrałem wyniki rezonansu magnetycznego. Wynik to: "Chrząstka pokrywająca tylną powierzchnię rzepki w części bocznej z cechami obrzęku i nieregularnym sygnałem chrząstki stawowej - chondromalacja rzepki - stopień III. Podobne zmiany widoczne w chrząstce pokrywającej kłykieć boczny kości udowej lewej w stawie udowo-rzepkowym. Troczek przyśrodkowy rzepki luźny, niejednorodny o zerwanej ciągłości części włókien".
Mam 29lat, trenuje aktualnie już tylko hobbistycznie piłkę nożną, od 9 roku życia do 25 trenowałem zawodowo. Ostatnio czułem lekkie bóle w kolanie, oraz chrupanie. Udałem się na rezonans i otrzymałem takie wyniki. Chciałbym zapytać co dalej robić? Nie ukrywam chcę dalej grać już amatorsko ale grać.
Czy pomożecie mi? Macie na pewno wiedzę bardzo dobrą na ten temat, ja niestety jestem słabo poinformowany w tym temacie. Dlatego prosiłbym o opinie osób doświadczonych.
Z góry dziękuję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja rzepki - stopień III
PostNapisane: 31 sie 2016, o 02:47 
Offline

Dołączył(a): 31 sie 2016, o 01:47
Posty: 8
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja III-IV, przyparcie rzepki
Hej, rozumiem miłość do ukochanej dyscypliny, pewnei daje Ci szczególne korzyści emocjonalne, rozluźnienie, zapomnienie, relaks.
Ja jednak bym ZREZYGNOWAŁ!!! przynajmniej do czasu zdjagnozowania problemu. Twoj wynik świadczy że Twoje chrząstki są na wyczerpaniu a piłka nożna (specyficzne ruchy kolana) bardzo obciąża kolano a rzepkę w szczególności. Nie masz czasem bocznego przyparcia rzepki? widać po opuchnięciu że cały czas dostaje ona w tym obszarze w kość. Zapitalaj do dobrego ortopedy i rehabilitanta pewnie. zadbaj o to aby dojść do wiedzy dlaczego w tym obszarze jest tak silna chondromalacja. Twoj wiek i stopien chondromalcji świadczy o tym że rzepka dostała niesamowicie w kość. Zbadaj poziom kwasu moczowego, moze on powoduje przyspieszoną chondromalację. Ehh stary, nie przeginaj, zaprzestań obciążać stawy CO NAJMNIEJ do czasu diagnozy dlaczego masz taka chondromalację. Oczywiście zawodowe granie temu się przysłużyło, ale trzeba mieć pewnosć czy tylko ono. DIAGNOZA - przyłuż się do tego a do tego czasu moze basen i kraul żeby się zmęczyć i nie uszkadzać chrząstek? Oczywiscie o ile lekarz nie powie Ci żebyś nie pływał. Pozdr i wytrwałości w dotarciu do diagnozy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja rzepki - stopień III
PostNapisane: 31 sie 2016, o 09:11 
Offline

Dołączył(a): 3 maja 2016, o 10:27
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chrząstka pokrywająca tylną powierzchnię rzepki w części bocznej z cechami obrzęku i nieregularnym sygnałem chrząstki stawowej - chondromalacja rzepki - stopień III. Podobne zmiany widoczne w chrząstce pokrywającej kłykieć boczny kości udowej lewej w stawie udowo-rzepkowym.
Witam,
hmm powodem może być to że w wieku 14 lat miałem skręconą rzepkę, mechanicznie ( przeciwnik wszedł mi dokładnie w rzepkę nogi postawnej) i od tamtej pory miałem słabo odbudowany mięsień. Mój mięsień przyśrodkowy był słabiutki to może był powód tego że rzepka bardziej "leciała" do zewnątrz?

Jestem już po arto. Zgłosiłem się do ortopedy specjalizującego się w medycynie sportowej.

Oczyszczony staw, dodatkowo porobione inne zabiegi na łąkotce oraz ACL( nie reko).
Za jakiś miesiąc jadę zrobić zastrzyk z kwasu hiauronowego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chondromalacja rzepki - stopień III
PostNapisane: 31 sie 2016, o 10:22 
Offline

Dołączył(a): 31 sie 2016, o 01:47
Posty: 8
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: chondromalacja III-IV, przyparcie rzepki
Witaj.
To że głowa przysrodkowa w zaniku spowodowała przyparcie boczne to jest pewnik. Pytanie czy to wszytko. W jakim stanie są troczki? One też mogą powodować przyparcie moim zdaniem. Przykurcz jednego i wydłużenie drugiego. Jeśli jesteś świeżo po artro to MUSISZ zadbać o dobra rehabilitację. Odbuduj ta głowe. Inaczej problem nie minie. Zwłaszcza że pewnie miałeś shaver. Jaka masz chondromalacje? Do czasu odbudowanie mięśni zero obciążania rzepki. Kup elektrostmulacje i stymuluj głowę przysrodkowa.
Trzymaj się!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL