forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 10:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wątpliwości co do zgody do operacji
PostNapisane: 11 lis 2015, o 19:16 
Offline

Dołączył(a): 11 lis 2015, o 17:23
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Boczne podwichnięcia rzepki
Chondromalacja III stopnia
Wysoka rzepka
Po artroskopii- boczne uwolnienie rzepki
Witam, jestem tu nowa i mimo, że od wielu lat mam problem z kolanem , gdzie na samym początku lekarze zbywali mnie , że to tylko przeciążenie, że nic nadzwyczajnego się nie dzieje (nie robiąc żadnego badania obrazowego, tylko pobieżne badania palpacyjne). trafiłam po kilku latach na ortopedę , jak ja to nazywam z powołania, który rozpoznał początkowe stadia chondromalacji oraz nawracające podwichnięcia rzepki, zaczął działać z rehabilitacją , lekami "wzmacniającymi" chrząstkę, badaniami obrazowymi skończyło się na artroskopii i bocznym uwolnieniu rzepki, w trakcie zabiegu rozpoznano chondromelację I/II stopnia, rehabilitacja, i tak się skończyło (ponieważ to działo się dopóki nie skończyłam 18 lat), później przez chwilę był spokój, nikt mi nie powiedział ,że powinnam kontrolować to wszystko, a jak już byłam na jakiejś wizycie , to mnie zbywali, że tak to a być. W ciągu ostatnich dwóch lat ból stał się nie do zniesienia , rzepka mi uciekała przy najbardziej banalnych czynnościach, siedzenie jest katorgą, wchodzenie po schodach też, nie mówiąc nic o uprawianiu jakiegokolwiek sportu, więc szukałam po kolei ortopedów, coraz to gorszych (jeden badał mi kolano przez jeansy !! , wyobrażacie to sobie?!) i tylko by mi przepisywali coraz mocniejsze leki przeciwbólowe. Mam 23 lata , a miałam według nich brać leki przeciwbólowe, które bierze mój tata na silne bóle zwyrodnienia kręgosłupa. Jednakże w końcu znalazłam , mam nadzieje , bardzo kompetentnego lekarza. Rezonans wykazał chondromalację III rzędu , rzepka usadzona za wysoko , aby coś więcej powiedzieć trzeba powtórzyć rezonans, bo ten był zdecydowanie z za dużym cięciem. Zaproponowano mi oprócz rehabilitacji , transpozycję guzowatości-dystalizację, oraz medializację. Jednakże nie jestem pewna czy się zdecydować na kolejny zabieg. Stąd moje pytanie, czy według Was taka propozycja zabiegu jest jak najbardziej "standardową" procedurą oraz czy warto.
Z góry dziękuję za cierpliwość w trakcie czytania tego tekstu oraz za ewentualną odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wątpliwości co do zgody do operacji
PostNapisane: 14 lis 2015, o 19:53 
Offline

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 20:38
Posty: 27
Typ użytkownika: Profesjonalista
Wykonuje się rtg z określeniem wysokości rzepki, MR z oceną uszkodzenia chrząstki, określa się kąt TTTG, ocenia się ułożenie rzepki i kształt bloczka dla rzepki. Po tych obliczeniach proponuje się operację zależnie od tego co trzeba naprawić. Jeśli rzepka jest za wysoko to - tak wykonuje się jej obniżenie z medializacją, oraz u Ciebie prawdopodobnie naprawę chrząstki ... Nie widziałem Twoich badań, więc ciężko mi wyrokować do końca.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL