forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 kwi 2024, o 23:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: rozmiekanie chrzastki stawowej ?
PostNapisane: 2 lis 2013, o 00:34 
Offline

Dołączył(a): 1 lis 2013, o 23:58
Posty: 2
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja
Witam

tak mi powiedzial lekarz ortopeda w Lux Med po tym jak potrzymal mnie za kolana a ja machalem noga w gore i w dol i cos tam chrzescilo..
Generalnie nigdy nie mialem zadnych klopotow z kolanami, biegam po kilkanascie km co drugi dzien od dawna i ogolnie duzo sie ruszam, nie jestem otyly itd.

Pojechalem w gory na dlugi miesieczny trekking z plecakiem, bylo bardzo intensywnie po 12 h marszu stromo pod gorke i stromo z gorki, po powrocie do domu czulem ze jakos mam dziwnie gorace kolana, chodzic ..biegac moge normalnie ale sa jakies takie dziwne ..jakby sztywniejsze i ciagle gorace sie wydaja mimo ze jak je dotykam dlonia to sa normalne.

Ortopeda powiedzial mi ze przeciazylem kolana i ze rozmiekla sie chrzastka, przypisal mi Structum 500 (na 3 mc) i powiedzial ze po 3 mc zobaczymy co dalej i ze nastepny etap to zastrzyki w kolano.

Ktos mi polecil 4flex wiec do Structum dolozylem jeszcze ten suplement.

Niecierpliwilem sie wiec poszedlem na USG kolan do CMS bo chcialem wiedziec czy moge biegac czy nie.
Mam przed soba opis USG, powiedziano mi ze generalnie kolana sa w porzadku i to tylko obrzek nadwyrezonych kolan, nie ma wysieku, ani patologi błony maziowej, czytajac opis wszedzie informacja ze "bez zmian" "bez cech patologii"

I wszystko by bylo wspaniale gdyby nie to ze chrzeszcza strasznie te kolana i sa ciagle gorace ..lykalem jakies przeciwzapalne bez recepty leki ..ale nie przechodzi juz ktorys tydzien.

Pytania moje sa takie.., czy biorac pod uwage wyniki USG to mam ta Chondromalacje czy nie ?
Lekarz robiacy USG powiedzial mi zebym odpuscil na troche kolanom, no i nie biegam od kilku tygodni ...ale jak dlugo ?
W styczniu chcialem jechac na snowboard w gory, to bardzo obciaza kolana, patrzac na wynik USG to bym pojechal, ale niepokoi mnie to ciagle cieplo w kolanach, jak sie pozbyc tego zapalenia ?
Czy zakupic po prostu jakies usztywniacze/wzmacniacze/opaski kolan ?

Pozdrawiam
Explorer


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rozmiekanie chrzastki stawowej ?
PostNapisane: 1 gru 2013, o 18:25 
Offline

Dołączył(a): 4 lis 2013, o 23:17
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: chondromalacja rzepki II/III stopień
Ja też mam chondromalację od 2 lat i jeżeli chodzi o snowboard to normalnie jeżdżę tylko z moim przyjacielem- stabilizatorem :( Ogólnie w moim przypadku ból straszny ale ten tydzień raz w roku to się można poświęcić :) Możesz jeszcze spróbować kupić plastry przeciwbólowe, mi np pomagają bardzo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL