forum o naszych kolanach

Teraz jest 29 mar 2024, o 00:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Opinie o stosowaniu szyny CPM
PostNapisane: 20 gru 2011, o 15:05 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 15:06
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam, jak w temacie chciałem poznać Wasze opinie o stosowaniu szyny CPM ponieważ mam zamiar taką wypożyczyć i zastanawiam się czy warto, czy może wykonywać zwykłe ćwiczenia? Dodam że cena wypożyczenia wynosi 700zł na 4tygodnie, 630 na 3 tygodnie...czy może lepiej wydać tą kasę na zwykłą rehabilitację???
Proszę o szybką odpowiedź


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Opinie o stosowaniu szyny CPM
PostNapisane: 21 gru 2011, o 18:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Cześć Janusz,

ja słyszałam same dobre opinie i sama jej używałam po zabiegu (choć niestety dość krótko, bo wskutek wysięku musiałam na jakiś czas bezpośrednio po zabiegu zrezygnować).
Według mnie warto i obawiam się, że najlepiej połączyć szynę z "normalną" rehabilitacją. "Obawiam się", bo to maksymalny wariant jeśli chodzi o cenę. Niektóre ośrodki mają szynę "wliczoną" w rehabilitację, z tym, że jest to około 30-60 minut. A zaleca się szynę na kilka godzin dziennie.

Gwoli sprawiedliwości trzeba dodać, że przecież nie każdy ma tak długi dostęp do szyny, a rehabilitacja się udaje, więc być może jest to pewien luksus.

Upewnij się tylko u lekarza/rehabilitanta kiedy i jak ją stosować, bo to chyba zależy od rodzaju zabiegu.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Opinie o stosowaniu szyny CPM
PostNapisane: 22 gru 2011, o 11:13 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 15:06
Posty: 20
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
co do stosowania szyny to zalecana jest już po zabiegu(osteotomii, w innych przypadkach nie wiem) a zasada stosowania to ustawienie kąta poniżej granicy bólu i zwiększanie go z czasem(czas ćwiczeń 3 do 6 x po godzinie ćwiczeń dziennie) :) czyli prosta tylko wydaje mi się że nie będzie mi ona tak długo potrzeba(4 tyg) bo jeszcze zostały mi 3 tyg na sztywno w stabilizatorze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Opinie o stosowaniu szyny CPM
PostNapisane: 3 lut 2012, o 21:27 
Offline

Dołączył(a): 3 lut 2012, o 18:56
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Polecam szynę CPM pomogła mi szybko wrócić do zdrowia! Najlepsza firma we Wrocławiu Artrosmed tanio, dowóz gratis !
791 922 849


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Opinie o stosowaniu szyny CPM
PostNapisane: 6 maja 2012, o 20:48 
Offline

Dołączył(a): 6 maja 2012, o 20:36
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: rekonstrukcja ACL :(
Posiadam aktualnie wypożyczoną szynę CPM Artromot K2 z firmy Medis Warszawa. Dzwoniłam do Artrosmedu ale oni dowożą tylko we Wrocławiu. Medis z kolei ma Warszawę i okolice. Przywiezli mi szynę za darmo pod Warszawę w kilka godzin po telefonie. Miło, kompetentnie i w dobrej cenie. Mogę z czystym sumieniem polecić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Opinie o stosowaniu szyny CPM
PostNapisane: 3 paź 2013, o 15:18 
Offline

Dołączył(a): 3 paź 2013, o 15:13
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Chondromalacja I
Witam kolanowców
Ja stosowałem szynę 6 tygodni po mikrozlamaniach.
Wypożyczałem w firmie artro-med z Krakowa.
Z dnia na dzień otrzymałem szyne w Szczecinie .
Sprzęt jak nowy bardzo fachowa pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Opinie o stosowaniu szyny CPM
PostNapisane: 11 sie 2014, o 19:55 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2014, o 13:39
Posty: 8
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: od 9 lat skręcenie stawu kilka zwichnięć rzepki
2 artroskopie przycięcie troczków rzepki
uszkodzenia chrząstki, do translokacji
prawe nawykowe wypadanie rzepki, do
translokacji. Od 9 lat nawracające urazy
A ja mam pytanie: szyna CPM to sprzęt, który pozwala ćwiczyć nie obciążając stawu, czy taki sam efekt można osiągnąć za pomocą ćwiczeń izometrycznych:)? Ja od 3 dni zacząłem ćwiczyć izo, na razie wydaje mi się, że łatwiej jest mi wyprostować kolana, więcej napiszę w innym wątku:). Pozdrawiam:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Opinie o stosowaniu szyny CPM
PostNapisane: 8 lut 2016, o 10:56 
Offline

Dołączył(a): 5 lis 2013, o 20:30
Posty: 3
Typ użytkownika: Profesjonalista
Szyna CPM przeznaczona jest do ciągłej, biernej mobilizacji stawu kolanowego i biodrowego. Jej zastosowanie jest korzystne w usprawnianiu stawu po różnorakich zabiegach operacyjnych, jak również w okresie mobilizacji stawu po przebytym leczeniu zachowawczym w opatrunku gipsowym.
Szczególnie ważna po zabiegach na chrząstce stawowej. Dlaczego?Bo chrząstka nie ma ani ukrwienia ani unerwienia i właśnie poprzez jazdę na szynie odżywiamy nowo powstającą tkankę.
Po mikrozłamanich , przeszczepach chondrocytow zaleca się jazdę o d 3do 6 godz dziennie.
Polecam wypożyczalnie szyn CPM Szynoteka- www.szynoteka.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Opinie o stosowaniu szyny CPM
PostNapisane: 9 sty 2019, o 12:22 
Offline

Dołączył(a): 9 sty 2019, o 12:15
Posty: 1
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Cześć, ja również polecam szynę CPM do tego typu schorzenia. Treningi po urazach stawu, lub biodra są nieodzownym elementem każdej terapii. Należy pamiętać, że ten sprzęt jest lepiej wypożyczyć niż kupić, z racji tego, że jest drogi. Wypożyczenie na 2 tygodnie nie jest takie drogie. Polecam sprawdzić ofertę http://www.brandvital.eu/wypozyczalnia/szyny-cpm/ ,która wydaje się być bardzo dobra. Sklep ma wiele oddziałów, przez co towar można odebrać osobiscie. Polecam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Opinie o stosowaniu szyny CPM
PostNapisane: 12 lip 2019, o 14:38 
Offline

Dołączył(a): 12 lip 2019, o 14:36
Posty: 2
Typ użytkownika: Sympatyk
Zgadzam się z poprzednikiem, że taki sprzęt dużo lepiej jest wypożyczyć, gdyż i tak będzie nam on potrzebny tylko na okres rehabilitacji, więc dzięki temu można sporo zaoszczędzić niż wydawać kilka tysięcy na nowy sprzęt, który później będzie leżał, tym bardziej, że wypożyczalni takiego sprzętu jest sporo. Ja np. wypożyczałam szynę z https://med-elektronik.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL