forum o naszych kolanach

Teraz jest 19 mar 2024, o 07:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ćwiczenia od fizjo na start,podstawa
PostNapisane: 17 wrz 2017, o 13:15 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2015, o 15:57
Posty: 53
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Ból przedniego przedziału kolana(bez bocznego przyparcia), chondromalacja
W końcu polazłem na ogląd do b.dobrego fizjo,obadał mnie jak konia, trwało to z 50 min i najmniej zainteresował się moimi kolanami (oczywiscie je obmacał),a najbardziej postawą i zlecił ćwiczenia które pozornie mają bardzo mało wspólnego z kolanami, ćwiczenia mięśni głębokich brzucha i pośladkowy średni), potem doszły inne bardziej zaawansowane,
i jaki wynik po pół roku ćwiczeń (zabierają może z 40-50 min); kolana odkręciły mi się na zewnątrz i mniej bolą, czasem zapominam o nich kompletnie.

Tak z moich spostrzeżeń to mięśnie brzucha są najważniejsze,bez odpowiedniego napięcia nie da się wykonać innych ćwiczeń poprawnie.

Cwiczenia na "brzuch" są banalnie proste i nie maja nic wspólnego z typowymi brzuszkami całą seria trwa może z 10 min max i na drugi dzień człowiek nie jest obolały.
Każdy może zrobić sobie test, pozycja jak do brzuszków,czyli leżąca, nogi ugięte w kolanach i obie nogi ugięte (bez zmiany kąta) podnosimy do góry (do takiej pozycji) tylko głowa leży na ziemi, ręce mozna dać gdziekolwiek,byle nie unosić głowy http://szukajacprzygody.pl/wp-content/uploads/2014/01/miesnie_brzucha_02.jpg
Wszystko jest dobrze jak odcinek lędźwiowy jest przyklejony do podłogi,jak w czasie ruchu odlepia się od podłogi to nie jest to normalne.

Ćwiczenie na początek wygląda tak samo tylko od pozycji jak na zdjęciu opuszcza się jedną nogę, pięta dotyka ziemi i wraca (druga zostaje uniesiona ) i tak na zmianę, zawsze jedna noga uniesiona.

Drugie to pozycja wyjściowa jak na zdjęciu ,jedna noga zostaje nieruchomo,druga opada,a następnie jest prostowana i ruch powrotny do pozycji wyjściowej,najważniejsze lędźwiowy jest cały czas przyklejony ( i na zmianę obie nogi) poi powiedzmy 10 razy i dosyć powoli.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL