forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z napięciem mięśni
PostNapisane: 10 lut 2014, o 14:31 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2014, o 14:23
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Witam.

Nie wiem czy dobry temat.... Mój problem polega na tym, że wyskoczyła mi rzepka w lewej nodze na stronę zewnętrzną, oczywiście byłem u ortopedy zrobił prześwietlenie, okazało się ,że jest ubytek na chrząstce, zaproponował 3x zastrzyki z kwasu hialuronowego (200 zł jeden). Na początku nie mogłem wyprostować nogi czułem opór, teraz wyprostować mogę, ale przy wyprostowanej nodze nie mogę napiąć mięśni, podczas ćwiczenia rozciągania nogi do strony pośladków odczuwam ból z wewnętrznej strony kolana, ale jak siedzę i mam nogę zgiętą to w tym momencie mogę napinać mięśnie które oczywiście nie są zbyt duże ponieważ jest spory spadek co do zdrowej prawej nogi, nie chodziłem w ogóle dwa i pół tygodnia (aktualnie kuśtykam), przez pierwszy tydzień nie mogłem postawić nogi na podłodze, po czasie to minęło, mam delikatną opuchliznę właśnie z prawej strony kolana (wewnętrznej).

Jakie są zalecane dla mnie ćwiczenia ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z napięciem mięśni
PostNapisane: 10 lut 2014, o 19:55 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 15:14
Posty: 159
Lokalizacja: Łódzkie.
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Przyparcie boczne rzepki, niestabilność rzepki, pęknięcie chrząstki. Podwichnięcie rzepki. Przykurcz mięśni.
Ja proponuję, żebyś się teraz wybrał do ortopedy jeszcze raz. Myślę, że problemy z napięciem mięśnia po zmianie położenia rzepki to nie jest coś normalnego. A jeśli nie ortopeda to może jakiś dobry rehabilitant? Bo nie rozumiem co chcesz osiągnąć poprzez ćwiczenia, wzmocnienie mięśnia, czy utratę bólu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z napięciem mięśni
PostNapisane: 10 lut 2014, o 20:20 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2014, o 14:23
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
To jaki może być problem, że przy wyprostowanej nodze nie mogę napiąć mięśni oraz ten ból występujący z prawej strony lewego kolana ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z napięciem mięśni
PostNapisane: 10 lut 2014, o 21:22 
Offline

Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 21:07
Posty: 54
Lokalizacja: Kraków
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Kolano lewe: Nawracające bóle i podrażnianie ciała Hoffa w stawie rzepkowo-udowym, o nieznanej bliżej przyczynie, chondromalacja I-II, zanik VMO i trudności z odbudową. Kolano prawe: pobolewa, ale według badań całkiem zdrowe, ostatnio zniknęła nawet chondromalacja...
Próba zdiagnozowania i leczenia utknęła w martwym punkcie. Walka nadal trwa...
Hej. Ja też mam ból z prawej strony lewego kolana (pod rzepką) i problemy z napinaniem mięśnia. U mnie to z powodu obrzękniętego (przewlekle) ciała Hoffa, które klinuje się w przestrzeniach stawowych, więc napinania i przeprosty są bolesne. Niekoniecznie musi tak być u Ciebie (najlepiej wypowie się dobry ortopeda), ale może to jakiś trop?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z napięciem mięśni
PostNapisane: 11 lut 2014, o 18:32 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 15:14
Posty: 159
Lokalizacja: Łódzkie.
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Przyparcie boczne rzepki, niestabilność rzepki, pęknięcie chrząstki. Podwichnięcie rzepki. Przykurcz mięśni.
A jeśli spojrzysz na ułożenie swoich rzepek, to rzepka kolana, które Cię boli jest bardziej po prawej stronie, tzn po stronie bólu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z napięciem mięśni
PostNapisane: 11 lut 2014, o 23:02 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2014, o 14:23
Posty: 3
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Nie, jest identycznie ułożona jak i przy prawym kolanie. Kolano jest opuchnięte, jeżeli wyprostuję nogę (nie napinając mięśni) i przy wyprostowanych nogach chce napiąć lub zabiorę krzesło/taboret na którym trzymam chorą nogę odczuwam natychmiast identyczny ból z wewnętrznej strony kolana jak wtedy kiedy rzepka wypadła oczywiście nie jest on taki silny, ale jest...

Przez pierwszy tydzień nie mogłem położyć nogi na podłodze tak jak pisałem oraz czułem niestabilność kolana, jak wyprostuję nogę na stojąco tak jak i prawą, oczywiście ciężar opieram na zdrowej nodze, to w lewej nodze nie mogę napiąć mięśni, a podczas siedzenia jak noga jest zgięta mięśnie mogę napinać...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z napięciem mięśni
PostNapisane: 12 lut 2014, o 18:50 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 15:14
Posty: 159
Lokalizacja: Łódzkie.
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Przyparcie boczne rzepki, niestabilność rzepki, pęknięcie chrząstki. Podwichnięcie rzepki. Przykurcz mięśni.
Proponuje więc wybrac się do dobrego ortopedy bądź rehabilitanta. Może zrobienie jakiegoś obrazowego badania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL