forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 22:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki można wyleczyć!
PostNapisane: 7 kwi 2013, o 20:11 
Offline

Dołączył(a): 25 mar 2013, o 14:40
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego, lipiec 2011-operacja (medializacja guzowatości rzepki kolana lewego), po operacji ból kolana niewiadomego pochodzenia, przeskakiwanie rzepki
Ja nie skacze i nie biegam, nie kucam :) o tym nie ma mowy
Na siłowni nic nie nabroiłam, ćwiczyłam tam dopiero 5 miesiecy po operacji i to delikatnie (rowerek, marsz na biezni, troche silowych, rozciaganie-to samo co na rehabilitacji). Lekarz mówił ponadto i rehabilitanci też ze na tym etapie powinnam juz truchtać i wiele więcej rzeczy robić, wiec o przeciążeniu nie ma mowy. Ale ja nie mogłam bo czułam, że coś nie jest na swoim miejscu i mnie bolało. Miałam ćwiczyć wg własnego rutmu -tak mówili. Ćwiczyłam cierpliwie i czekałam, myślałam, że potrzebuję więcej czasu. Po 6 miesiącach musiałam wracać do pracy ale kolano nadal było inne (rzepka przeskakiwała, tarła, zwykłe czynności stały się trudne do zrobienia)
Teraz mnie boli nawet jak nie ruszam (rwie), kilka godzin do dwóch dni, potem ulga na dzień i znów się zaczyna.

Operacje robił mi dobry ortopeda z Poznania, nie pierwszy lepszy,zresztą inni profesorowie znani i wychwalani u których byłam też chcieli mi taka sama operację robić. Przed operacją zastanawiałam się nad nią, nie szłam w ciemno. Myślałam ze jak nie pomoże to trudno. Nie przewidziałam tylko że może być żle tak jak jest.

Jestem juz 1,5 roku po operacji i nigdy kolano nie doszło do sprawności sprzed operacji. Miałam medializacje guzowatości rzepki, mam metalową srube wiec rezonansu nie mogę zrobić. W kwietniu mam mieć ją usuwaną. Potem rezonans.

Jeden lekarz powiedział, że mam zespół Sudeka inny że to niemożliwe bo objawy są zupełnie inne, ze występują od razu po operacji a nie po jakimś czasie. U niego (Walczak Poznań) wyszło że chrząstkę w rzepce mam bardzo cienką i być może to powoduje ból. Dr Walczakowi jakoś bardziej wierzę bo nie mam takich typowych objawów Sudeka. Ten pierwszy tez robił usg ale o chrząstce nic nie mówił. Walczak z Poznania powiedział że mam tez dysplazję stawu kolanowego (bruzda jest trochę za płyta) i rzepka po operacji przemieściła się ale to spowodowało ocieranie się o kość!!! Powiedział że nie powinnam mieć robionej tej operacji, bo to nie ma po prostu sensu przy dysplazji. I widać miał rację.

Trzech lekarzy chciało mi zrobić taką samą operację, wszyscy wiedzieli że mam dysplazję stawu, ale żaden nie odradzał mi operacji, wszyscy namawiali.

Ortopedzi nie powinni mi robić operacji skoro po niej moje kolano boli i ma się coraz gorzej. Ta operacja zniszczyła mi jednym słowem zdrowie i życie. Prowadze życie staruszki, nawet już nigdzie po pracy nie wychodzę :(
Takiego przypadku po operacji na forum nie znalazłam, także jak ktoś miał coś podobnego albo słyszał lub czytał to prosze o informacje.
Może Ewa moderator coś poradzi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki można wyleczyć!
PostNapisane: 19 kwi 2013, o 14:29 
Offline

Dołączył(a): 6 kwi 2013, o 18:37
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: uciekająca rzepka
Witajcie Ponownie!!!
PROSZĘ O POMOC!!! Czy ktoś może polecić przychodnie rehabilitacyjne. Mam skierowanie na NFZ. Jestem z Legionowa więc najlepiej pasują mi jeżeli chodzi o Warszawę to dzielnice, Białołęka,Bielany, Bemowa, Targówek, Żoliborz. Będę wdzięczny za ODP.. bo chcę jak najszybciej zająć się swoją rzepką. DZIĘKI!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki można wyleczyć!
PostNapisane: 19 kwi 2013, o 15:20 
Offline

Dołączył(a): 30 mar 2013, o 20:47
Posty: 9
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Boczne przyparcie rzepek, płyn w jamie piszczelowej
Na NFZ na rehabilitację czeka się miesiącami - chyba, że coś się zmieniło? Jeśli możesz tyle czekać, to nie ma problemu, jeśli sprawa jest pilna - to pojawia się problem. Generalnie - na NFZ jakoś nie potrafię polecić nikogo...

Jeśli zdecydujesz się iść prywatnie, to polecam jeszcze raz Krzyśka Adamowicza (Actimedica). Dam sobie obie nogi za niego uciąć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki można wyleczyć!
PostNapisane: 22 kwi 2013, o 09:20 
Offline

Dołączył(a): 6 kwi 2013, o 18:37
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: uciekająca rzepka
Dzięki za pomoc, Endorfinee,
może wiecie jakie są koszta rehabilitacji prywatnie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki można wyleczyć!
PostNapisane: 22 kwi 2013, o 20:50 
Offline

Dołączył(a): 30 mar 2013, o 20:47
Posty: 9
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Boczne przyparcie rzepek, płyn w jamie piszczelowej
Nie ma za co. :) Płacę 100zł - ok 35-40min manualnej rehabilitacji + ok 2, a nawet jak się opierdzielam 3h na sali ćwiczeń.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki można wyleczyć!
PostNapisane: 28 mar 2014, o 22:13 
Offline

Dołączył(a): 28 mar 2014, o 21:28
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie rzepek
Cześć, mam 26 lat i chyba mogę podać wam rzepkę, znaczy rękę---boczne przyparcie w wersji stereo. Powiedzcie mi miłe/li panie/nowie czy rezygnowałyście/liście ze sportu walcząc z tym paskudztwem? Trenuję taniec towarzyski, i dwa miesiące temu zaczęły mnie boleć kolana. Okazało się po miesiącu, że mam bpr+zapalenie stawów bo je przeciążyłem. Drugi miesiąc wyglądał tak, że odstawiłem całkowicie tańce żeby wyleczyć zapalenie i zacząłem rehabilitację. przez dwa tygodnie jeździłem dzień w dzień na zabiegi typu laser, ultradźwięki i jakieś prądy no i oczywiście ćwiczenia rozciągające, które robię do dziś i prawdopodobnie będę robił do końca życia Po tym wszystkim bóle minęły, ale gdy tylko wróciłem do zabawy na parkiecie to zaczęło się pojawiać to nieśmiertelne szczypanie. Mam kilka pytań:
1. Odczuwam strzelanie w stawach biodrowych, czy to normalne? Też coś takiego was spotkało? Wydaje mi się, że 2 miesiące temu tego nie było słychać. Podejrzewam, że powodem może być nagły brak ruchu.
2. Czy powinienem się przyzwyczaić do tego że przy wykonywanych czynnościach coś w środku zapiecze, czy to oznacza, że powinienem takich czynności unikać?
3. Próbowałyście/liście zastrzyków? Ortopeda powiedział mi, że jeżeli ich nie przyjmę to nogi mi nie odpadną, ale jego pacjenci z bpr, którzy je przyjęli i oczywiście podjęli rehabilitację, chwalą je.
4.Czasami moja rzepka jeździ po powierzchni kości tak jak palec po suchej szybie---niby jest gładko, ale jakby brakowało poślizgu. Można to wyczuć przez dotyk, a jak zrobię przysiad to nawet usłyszeć. Generalnie jak robię przysiady to współlokator mnie słyszy. Nie jest to strzelanie kostek, raczej brzmi to jak pękanie mikroskopijnej folii bąbelkowej.. Podejrzewam, że to objaw zmatowienia chrząstki. Co z tym zrobić? Czy zastrzyki z kwasu komuś na to pomogły?
5. Łykacie wciąż jakieś leki przeciwzapalne?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki można wyleczyć!
PostNapisane: 29 mar 2014, o 10:41 
Offline

Dołączył(a): 16 lut 2013, o 18:45
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Boczne przyparcie rzepek.
Bpr to problem zlego ustawienia rzepki wzgledem kosci udowej. Rzepka nie idzie po swoim fizjologicznym torze ruchu i stad slyszalny dzwiek z kolana przy wchodzeniu po schodach czy przysiadach. W poczatkowej fazie nie polecam zadnego sportu. Zastrzyki z kw. hialuronowego np. Synocrom nie pomoga rzepce w tej dolegliwosci. Wiem bo sama mialam i po tyg. z powrotem bol itp. Bpr leczy sie tylko odpowiednimi cwiczeniami. Polecam udac sie do wykwalifikowanego rehabilitanta. Moze to potrwac nawet do roku czasu (kwestia indywidualna). U mnie juz minal rok, ale mialam ok. 4, 5 mc przerwy, wiec caly czas robie jeszcze cw. Ale roznica teraz a rok temu nie do porownania! Powodzenia;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki można wyleczyć!
PostNapisane: 29 mar 2014, o 11:04 
Offline

Dołączył(a): 28 mar 2014, o 21:28
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie rzepek
a co z tą zmatowiałą chrząstką? Czy nie łatwiej byłoby jej się regenerować gdyby poruszała się w stawie z odpowiednim poślizgiem? Wchodzenie po schodach sprawia mi akurat ulgę i nie słyszę wtedy niczego. To dziwne trzeszczenie pojawia się dopiero przy głębokim przysiadzie.

Dzięki za odpowiedź;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki można wyleczyć!
PostNapisane: 1 kwi 2014, o 23:02 
Offline

Dołączył(a): 28 mar 2014, o 21:28
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie rzepek
A i jeszcze jedno pytanie---czy po ćwiczeniach czujecie jakiś dyskomfort? np po rozciąganiu, albo ćwiczeniach wzmacniających mięśnie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki można wyleczyć!
PostNapisane: 2 kwi 2014, o 17:15 
Offline

Dołączył(a): 28 mar 2014, o 21:28
Posty: 7
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: boczne przyparcie rzepek
A tak przy okazji: http://www.icepower.net/en/products/ice-power-cold-gel
to jest żel, który baaardzo dobrze sprawdza się przy naszej dolegliwości (przynajmniej u mnie ;) ) niestety nie jest jeszcze dobrze znany w Polsce, ja dostałem go od krewnej z Finlandii. Naprawdę polecam! ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL