forum o naszych kolanach

Teraz jest 28 mar 2024, o 10:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki można wyleczyć!
PostNapisane: 5 kwi 2013, o 17:07 
Offline

Dołączył(a): 16 lut 2013, o 18:45
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: Boczne przyparcie rzepek.
Z tego co piszesz, jakie masz objawy i dziwne uczucie w kolanach, to nieźle musiałaś zajechać te kolana. Jaki sport uprawiałaś wyczynowo? Mówisz, że czekasz na operacje, to od jak długo już masz problemy z kolanami? Apropo uciekających kostek, tez takie coś miałam, ale tylko przez miesiąc, max. 2 od momentu pojawienia się bólu kolan po zajechaniu się na fitnessie. Samo przeszło, jeszcze wtedy nie ćwiczyłam u rehabilitanta i w ogóle nie wiedziałam co mi dolega. Miesiąc mnie bolały kolana i stwierdziłam, że sie przejde do ortopedy, bo coś to za długo trwało. Na początku myślałam, że samo przejdzie, robiłam zimne okłady, maści smarowałam itp, pomagało na pare godzin...A nie masz jakiś dolegliwości ze strony bioder? Mam na myśli o strzelaniu ze stawu itp.? bo ja zauwazylam to u siebie po tym jak wybralam sie 3 razy na basen. Teraz juz to zdecydowanie ucichło, wystepuje sporadycznie, ale jednak ciekawi mnie, czy u Ciebie takie coś wystepuje? bo jednak kolano to łącznik pomiędzy stawem biodrowym i skokowym, więc jak cos w nim nie działa, przenosi się na te części.

Trzymaj się, bo wiem, co przeżywasz!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki można wyleczyć!
PostNapisane: 5 kwi 2013, o 17:31 
Offline

Dołączył(a): 30 mar 2013, o 20:47
Posty: 9
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Boczne przyparcie rzepek, płyn w jamie piszczelowej
8 lat ręcznej + od 4 klasy podstawówki reprezentacje ręcznej/kosza/biegów przełajowych, później długodystansowe bieganie przez chwilę, a na koniec akrobatyka napowietrzna - więc trochę nabroiłam. Kolana pobolewały ale później przestawały - nauczyłam się z tym dyskomfortem żyć ale we wrześniu coś mnie tknęło, żeby przejść się jednak do ortopedy, no i akcja rozwinęła się błyskawicznie.
Co do bioder, to niestety ból mam już od dłuższego czasu, no ale tak, jak piszesz - gdy leci kolano, to leci biodro, a i kręgosłup...Generalnie kolano, to wredna bestia, ciągnie za sobą wszystko.

Żeby było śmieszniej, dziś wyszło, że mam depresję nerwicową, której przyczyną jest niemożność uprawiania sportu i problemy z kolanami. - sądziłam, że to te kobiece PMS, dlatego ryczę "bo tak" i że nic mnie nie zajedzie, a jednak - zajechały mnie kolana. o.O


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki można wyleczyć!
PostNapisane: 6 kwi 2013, o 19:02 
Offline

Dołączył(a): 6 kwi 2013, o 18:37
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: uciekająca rzepka
WITAM WSZYSTKICH NA FORUM I ŁĄCZĘ SIĘ W BÓLU!!
w moim przypadku wyszło że ma również przyparcie boczne rzepki w obu kolanach a dodatkowo w lewym kolanie:
-obrzęk maziówki stawowej zachyłka nadrzepkowego grubości 9mm
- Torbielowata struktura wielkości 39x19x310 mm w dole podkolanowym na wysokości kłykcika
W prawym tego nie ma.
Miałem robione USG, rezonans, i RTG ze zgiętymi kolanami. Również lubię sport. Głównie siłownia i rower. Pierwsze bóle zaczęły się jak zwiększyłem intensywność treningu siłowego na nogi, przysiady ze sztangą na plecach, wykroki z ciężarkami, martwy ciąg na prostych nogach. Długo nie trzeba było czekać. Po 2 m-cą przy maksymalnym zgięciu nogi (np przy zakładaniu butów) uczucie ciśnienia jakby miało mi rozerwać kolana. Do ugięcia 90 st zero bólu, mogłem góry przenosić. Po wizycie i konsultacjach u dwóch lekarzy wyszło jak na początku napisałem a torbiel mała i nie groźna prawie każdy ją ma. Podobno nie jest tak źle i będzie potrzebna sam rehabilitacja na która teraz czekam. Również jak zapytałem o sport uzyskałem informację że jak nie boli to mogę robić, na pewno rower i pływanie (BEZ ŻABKI). Jednak to dla mnie za mało. Trening siłowy z ciężarami na nogi sobie odpuściłem robię samą górę ale dołączyłem teraz zajęcia na TRX i orbitrek. Czy TRX i orbitrek może mi zaszkodzić. Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki można wyleczyć!
PostNapisane: 6 kwi 2013, o 20:29 
Offline

Dołączył(a): 30 mar 2013, o 20:47
Posty: 9
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Boczne przyparcie rzepek, płyn w jamie piszczelowej
Ja mam TRX na rehabilitacji, więc raczej nie szkodzi - chociaż wiadomo, że gdy zaczyna się ból, to danemu ćwiczeniu serdecznie dziękujemy i bierzemy z nim rozwód. Osobiście nie robię już przyciągania kolan pod klatkę w oparciu na obu łokciach, bo czułam ból, natomiast w leżeniu bocznym,jak najbardziej kilka serii mogę zrobić. Z orbitrekiem podobnie - bez szaleńczego tempa. Rower też jak najbardziej może być - jedynie trzeba pamiętać, by nie trzymać kolan, jak żaba.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki można wyleczyć!
PostNapisane: 6 kwi 2013, o 21:44 
Offline

Dołączył(a): 6 kwi 2013, o 18:37
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: uciekająca rzepka
Dzięki za odp.... dzisiaj miałem pierwsze zajęcia z TRX puki co nic mnie nie boli zobaczymy jutro. Natomiast orbitrek był przedwczoraj również pierwszy raz po bardzo długiej przerwie i też puki co nic. Denerwuje mnie tylko wyskakująca bańka na kolanie w pozycji zgiętej ale mam to od samego początku przygody z rzepką. Ból jakby ciśnienie miało rozerwać kolana przy maksymalnym zgięciu też przeszedł. Zobaczymy jak będzie dalej... Jeszcze raz dzięki i życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia. Pamiętajcie że mogłoby być gorzej np. stracić nogę przy jakimś wypadku. Głowa do góry i cieszmy się tym co mamy. Ja również po pierwszych wynikach byłem załamany ale już po woli jakoś się odnajduję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki można wyleczyć!
PostNapisane: 6 kwi 2013, o 21:50 
Offline

Dołączył(a): 6 kwi 2013, o 18:37
Posty: 5
Typ użytkownika: Kolanowiec początkujący
Mój problem: uciekająca rzepka
Jeszcze jedno czy można z takim schorzeniem stosować suplementy jak: glukozamina, kolagen, olimp arthroblock... dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki można wyleczyć!
PostNapisane: 6 kwi 2013, o 22:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2009, o 16:43
Posty: 1065
Lokalizacja: Wrocław
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Zm. zwyrodnieniowe
Chondromalacja III-IV
Boczne przyparcie rzepki
Reaktywne zapalenie stawów (?)
Oczywiście.

_________________
Pomożesz innym dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniami. Zacznij od działu "Gdzie się leczyć". On jest najważniejszy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki można wyleczyć!
PostNapisane: 7 kwi 2013, o 10:59 
Offline

Dołączył(a): 30 mar 2013, o 20:47
Posty: 9
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Boczne przyparcie rzepek, płyn w jamie piszczelowej
Stosuj ale pamiętaj, że większość rzeczy na rynku, to niestety placebo...Samą glukozaminą nic się nie zdziała - chyba, że przy kuracji wielomiesięcznej. Osobiście bardziej bym chyba przychylała się do Olimpu albo specyfików produkowanych właśnie przez firmy suplementujące sportowców.
Przez długi czas brałam, jakieś OrtroStop i tego typu kwiatki z apteki, które g...dawały.
No a podstawą jest dieta,dieta i jeszcze raz dieta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki można wyleczyć!
PostNapisane: 7 kwi 2013, o 14:29 
Offline

Dołączył(a): 25 mar 2013, o 14:40
Posty: 4
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Nawykowe zwichnięcia rzepki kolana lewego, lipiec 2011-operacja (medializacja guzowatości rzepki kolana lewego), po operacji ból kolana niewiadomego pochodzenia, przeskakiwanie rzepki
Ja również mam boczne przyparcie obu rzepek. w lewym kolanie rzepka przyparta i przez to zwichała mi sie kilkanaście razy. Ale o dziwo kolana nie bolały :)

Po operacji, która miała zlikwidować zwichnięcia, wszystko się zmieniło i to nie na lepsze a na gorsze. Ból kolana towarzyszy mi każdego dnia, rzepka przeskakuję i trze, od kilku miesięcy czuje tez rwanie czasem pieczenie, czy tak boli chondromalacja?
Po operacji maiłam dobrą rehabilitacje przez kilka miesięcy prywatnie, potem sama w domu i na siłowni ćwiczyłam ale zamiast lepiej czuje że jest gorzej. Supelementy też brałam i znów do nich wróciłam (arthryl i wapń) bo wiadomo że jak boli to człowiek wszystkiego się chwyta.
Ja już marzę o tym żeby tylko chodzić bez bólu, juz nawet nie muszę kucać biegać itp :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Boczne przyparcie rzepki można wyleczyć!
PostNapisane: 7 kwi 2013, o 17:49 
Offline

Dołączył(a): 30 mar 2013, o 20:47
Posty: 9
Typ użytkownika: Kolanowiec weteran
Mój problem: Boczne przyparcie rzepek, płyn w jamie piszczelowej
Ból kolana, gdy siedzisz, skaczesz, biegasz, wchodzisz i schodzisz ze schodów, przy kucaniu,klęczeniu - to mogą być objawy chondromalacji + promieniujący ból z tyłu kolana.
Rehabilitacja swoją drogą - ja czekam na swoją od września, a wszystko dlatego, że nie chcę, by jakiś przypadkowy człowiek mnie operował, a lekarz, który wyprowadził z opresji wielu sportowców. Może też być tak, że jak wróciłaś na siłownię, to nabroiłaś niechcący. Miałaś kolejny rezonans/RTG?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL